Niewidzialna Wystawa

Niech Cię wiodą Twoje zmysły
Niewidzialna Wystawa > Szkoły, grupy

Szkoły, grupy

Szanowni Państwo, wychowawcy klas, organizatorzy wycieczek, opiekunowie: rezerwacji grupowych można dokonywać WYŁĄCZNIE POPRZEZ MAILA info@niewidzialna.pl

W dzisiejszych czasach rozmowy z dziećmi i młodzieżą o wartościach takich jak empatia, wrażliwość, integracja są nierzadko wyłącznie koniecznym wykładem teoretycznym. Może warto spróbować czegoś innego, co nie będzie nudne dla uczniów i podopiecznych? Mamy na to sposób – interaktywność!

Poprzez kontakt z najnowszymi rozwiązaniami sensorycznymi poznawanie perspektywy doświadczania świata przez osoby niewidome, uwrażliwienie na ich problemy, życie wśród nich, a także nauka pomocy będzie nie lada atrakcją!

Wiemy, że w szkołach integracja dzieci niepełnosprawnych wciąż stanowi problem, przecież przez lata dzieci te uczyły się w szkołach specjalnych. W ostatnich latach dzieci niewidome zaczęły chodzić do szkoły z dziećmi widzącymi, co stanowi dla nich wielką szansę. Niestety często czują się one wyobcowane, gdyż dzieci i nauczyciele nie wiedzą, jak się w stosunku do nich zachowywać. Nie wiedzą czy używać słów „wzrok”, „spojrzenie”, jak im odpowiednio pomagać. Za pomocą wystawy chcielibyśmy pokazać, że niewidomi są tacy sami jak osoby widzące. Podczas godzinnej wycieczki uczniowie mogą poznać inną perspektywę i wspólnie ze swoimi przewodnikami nauczyć się komunikować ze swoimi niewidzącymi znajomymi.

Wychowawcom proponujemy darmowe próbne zwiedzanie. Jeśli jesteś nauczycielem I chciałbyś skorzystać z tej możliwości, wyślij nam e-mail przynajmniej dzień wcześniej, podając nazwę szkoły. Również w tym wypadku zarezerwuj termin! Próbne zwiedzanie pozwoli Ci sprawdzić, jak wiele mogą się nauczyć Twoi wychowankowie na naszej wystawie.

Wystawa zapewnia uczniom różnego rodzaju zniżki! Zniżki przysługują również studentom oraz grupom powyżej 20 osób.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM!

WAŻNA INFORMACJA – NIEWIDZIALNA WYSTAWA TO OGROMNE PRZEŻYCIE – JEST TO WSPANIAŁA PRZYGODA, SPOSÓB NA EDUKACJĘ I UWRAŻLIWIENIE. JEDNAK NIE JEST ONA POLECANA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DYSFUNKCYJNEJ W ŚREDNIM I ZNACZNYM STOPNIU. PROSZĘ MIEĆ TĘ WSKAZÓWKĘ NA UWADZE, ROBIĄC REZERWACJĘ – NIE CHODZI NAM O WYKLUCZANIE KOGOKOLWIEK, ALE O TO, ABY NIE POGŁĘBIAĆ PEWNYCH URAZÓW, A NADE WSZYSTKO O ZACHOWANIE BEZPIECZEŃSTWA. W PRZYPADKU DZIECI I MŁODZIEŻY Z LEKKIM UPOŚLEDZENIEM, PROSIMY O INFORMOWANIE NAS O TYM NIE TYLKO PRZY REZERWACJI, ALE W SZCZEGÓLNOŚCI PRZED ZAKUPEM BILETÓW. INFORMUJEMY, IŻ MAMY PRAWO ODMÓWIĆ WSTĘPU OSOBOM Z TAKIMI DYSFUNKCJAMI, A TAKŻE WYPROWADZIĆ JE Z WYSTAWY, JEŚLI NIE ZOSTANIEMY POINFORMOWANI O TYM FAKCIE, A PRZEWODNIK OTRZYMA TAKIE INFORMACJE PODCZAS ZWIEDZANIA.

Prosimy pamiętać – Niewidzialna Wystawa to miejsce publiczne – prosimy o bezwzględną ciszę i spokój zarówno na wystawie, jak i w hallu przed wystawą. Za zachowanie grupy odpowiada nauczyciel/opiekun.

Dobre rady!

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zwiedzania dostępnym w dedykowanej zakładce na naszej stronie.

Ważne abyście przybyli w jednym czasie całą grupą. Możecie przygotować listę obecności pisaną brajlem i do czasu rozpoczęcia zwiedzania zapoznacie się z wieloma przedmiotami, narzędziami i zabawkami niewidomych.

Pomożecie nam, jeśli wcześniej podzielicie się na 8 osobowe grupy. W wyjątkowych sytuacjach grupa 9 osobowa jest możliwa, ale wyłącznie po uzgodnieniu z oprowadzającym przewodnikiem.

Na wystawę warto się przygotować! Wówczas będzie ona jeszcze bardziej wartościowa! Dobrym pomysłem będzie lekcja wprowadzająca podczas godziny wychowawczej. Dzieciom i młodzieży będzie łatwiej zrozumieć, jaki jest cel wycieczki. W klasie zbierzcie pytania, pomyślcie o tym, jak śnią niewidomi, co znaczą dla nich kolory, albo w jaki sposób rozpoznają, w który autobus muszą wsiąść. Na te i  wiele innych pytań odpowiedź uzyskacie na Niewidzialnej Wystawie.

Czas zwiedzania zależy od liczebności klasy. Co 15 minut ruszają 8 osobowe grupy. W zależności od wieku, każda grupa spędza w ciemności od 45 minut do godziny + na części widzialnej od 10 do 15 minut. Koniec zwiedzania najłatwiej obliczyć dodając godzinę do ostatniego zarezerwowanego terminu. Warto do całości dodać około 15 minut przeznaczonych na sprawy organizacyjne

Zmiany w liczebności grupy prosimy zgłaszać do 72 godzin przed przybyciem telefonicznie lub mailowo

UWAGA!!! Opiekunów i nauczycieli prosimy o poinformowanie rodziców o zakazie wnoszenia odblaskowych i świecących ubrań (w tym butów)!
WAŻNA INFORMACJA – OD GODZINY 17:00 REZERWUJEMY WEJŚCIA WYŁACZNIE DLA GOŚCI INDYWIDUALNYCH I GRUP TEAMBUILDINGOWYCH (OSOBY PEŁNOLETNIE).

Bardzo prosimy o dokładne policzenie liczby uczestników wg cennika (opiekunowie wchodzą bezpłatnie wg klucza przy zakupie minimum 20 biletów grupowych) – za błędy przy obliczeniu liczby gości po zafiskalizowaniu transakcji nie ponosimy odpowiedzialności.