Niewidzialna Wystawa

Niech Cię wiodą Twoje zmysły
Niewidzialna Wystawa > Niewidzialna degustacja

Niewidzialna degustacja

NDulotkaMAILPoczuj, smakuj, odkrywaj zmysły na Niewidzialnej Degustacji

Niewidzialna Degustacja – nowa odsłona Niewidzialnej Wystawy – to jedyne w Polsce warsztaty, w czasie których można się przekonać, jak działają zmysły, poczuć intensywność doznań, a przez to także lepiej poznać siebie.

Niewidzialna Degustacja startuje w środę 19 lutego 2014 w Warszawie jako element odnoszącej od dwóch lat sukcesy Niewidzialnej Wystawy. Prowadzone w ciemności  warsztaty łączą w sobie elementy degustacji, kursu wiedzy winiarskiej, a także skłaniają do poznawania siebie samego z nowej zmysłowej perspektywy. Projekt został stworzony wspólnie przez Niewidzialną Wystawę i projekt winiarski Marka Kondrata – Kondrat Wina Wybrane, a patronuje mu portal Winokultura.pl. O kolejnych degustacjach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie.

Mocniej, w pełni, naprawdę…

Niewidzialną Wystawę zwiedza się w ciemnościach, ale zwiedzający pozostają pod opieką doświadczonych przewodników. Dzięki nim bezpiecznie poznają perspektywę doświadczania świata przez niewidomych. Przez godzinę pozbawieni możliwości oglądania świata wytężamy wszystkie zmysły, aby sprostać kolejnym wyzwaniom Wystawy. Na końcu czeka to najciekawsze – Niewidzialna Degustacja. Tam zdani jesteśmy tylko na węch i smak, a oba zmysły odkrywamy za pomocą wina.

­- Świat wina to pasjonująca zmysłowa przygoda, zaczynając od miejsca, w którym powstaje, przez ludzi, którzy się nim opiekują, aż po cudownym moment, kiedy możemy nalać go do kieliszka i spróbować – mówi Marek Kondrat, miłośnik wina, który rozwija sieć sklepów Kondrat Wina Wybrane. – Najtrudniejszym zadaniem, jakie ma przed sobą smakujący, jest rozpoznanie swoich gustów, a więc poznanie siebie. Niewidzialna Degustacja to doskonała okazja do odkrycia swoich zmysłów.

Ciemności uruchamiają wyobraźnię, która wzmocniona doznaniami smakowymi zabiera nas w podróż do najpiękniejszych winnic Europy i Nowego Świata.

Nie zdajemy sobie sprawy, jak dalece wzrok dominuje nad pozostałymi zmysłami. W czasie Niewidzialnej Degustacji pytanie, czy w kieliszku mamy wino czerwone, czy białe jest pytaniem naprawdę trudnym – mówi Marek Kondrat

Paradoks ciemności…

Jak doszło do niezwykłej współpracy? Niewidzialna Wystawa zdecydowała się na rozbudowanie oferty, ponieważ degustacja wpasowuje się w jej założenia. Panują tam też doskonałe warunki do tego, żeby odkrywać zmysł smaku.

Nasz cel to edukować. Odwiedzają nas osoby w różnym wieku. Wszyscy podkreślają, że obecność na Wystawie to niezwykle mocne i głębokie przeżycie – mówi Małgorzata Szumowska, dyrektor Niewidzialnej Wystawy w Warszawie. – Podobnie jest w przypadku Niewidzialnej Degustacji, podczas której doświadczamy niezwykłych możliwości naszego zmysłu smaku. Chcemy uczyć odkrywania wielu wymiarów wina, a ciemność zmusza do skupienia, zatem będziemy mogli poczuć te wartości.

Zajęcia będą się odbywały raz w miesiącu w dwóch turach. Wstęp na degustację będzie kosztował 75 zł. Projekt jest skierowany zarówno do osób, stawiających pierwsze kroki w odkrywaniu wina, jak i koneserów. Warsztaty mają charakter imprezy zamkniętej, wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Partnerem medialnym Niewidzialnej Degustacji jest portal Winokultura.pl.

Więcej  informacji:

Kondrat Wina Wybrane

Kondrat Wina Wybrane to przede wszystkim sieć winiarskich sklepów w 8 miastach Polski (Bydgoszczy, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Przemyślu, Warszawie i we Wrocławiu). Jej pomysłodawca Marek Kondrat, wielki miłośnik wina osobiście poszukuje i wybiera najciekawsze propozycje z małych, rodzinnych winnic z całego świata. Winiarska miłość Marka Kondrata narodziła się podczas jego podróży po południowo-zachodniej Francji. Od tego czasu zwiedza, degustuje i decyduje, które z win staną się tymi wybranymi. Jak sam podkreśla, jego sklepy ilość zastępują jakością, a ich oferta charakteryzuje się zmiennością – to efekt współpracy z małymi wytwórcami. W kolekcji znajdują się najlepsze wina
z Europy, Ameryki Południowej, Afryki, Australii i Nowej Zelandii.

Kondrat Wina Wybrane to także szeroka oferta degustacji, kursów i publikacji opowiadających o świcie i kulturze wina, które od stuleci współtworzy naszą cywilizację. To również wyjątkowa oliwa, specjalistyczne wydawnictwa, zestawy upominkowe, szkolenia dla firm i klientów indywidualnych, ale przede wszystkim umiłowanie jakości i radości życia.

www.marekkondrat.pl

WinoKultura.pl:

Winokultura zajmuje się promocją szeroko rozumianej kultury wina oraz enoturystyki – mało jeszcze znanego w Polsce zjawiska odwiedzania winnic. Podróże do miejsc powstawania wina oraz zdobywanie wiedzy na festiwalach i degustacjach idzie obecnie w parze z rosnącym zainteresowaniem samym trunkiem.

Projekt skupia wokół siebie ludzi związanych z winem na różne sposoby. Wszystko zaczęło się od winiarskich i bardzo nieoczywistych wycieczek do regionów produkujących wino w Polsce. Poznawanie nowych smaków, wspaniałych ludzi i pięknych miejsc dało inspirację do podzielenia się tymi odkryciami
z szerszą rzeszą odbiorców…

Od 2013 r portal WinoKultura.pl zajmuje się promowaniem turystyki winiarskiej oraz szeroko rozumianej kultury wina. Prezentowane są winiarskie regiony, ich specyfika oraz walory turystyczne. Miejsca odkryte i sprawdzone oferowane są w pakietach turystycznych przygotowanych dla turystów indywidualnych oraz klientów firmowych.

www.winokultura.pl

Media o Niewidzialnej Degustacji:

http://www.mmwarszawa.pl/473630/2014/2/23/niewidzialna-wystawa-z-degustacja-win-marka-kondrata?category=news
http://www.businesswomanlife.pl/tag/niewidzialna-wystawa/
http://exclusivemag.pl/niewidzialna-degustacja/
http://www.marekkondrat.pl/blog/niewidzialna-degustacja-nowa-odslona-niewidzialnej-wystawy
http://www.winokultura.pl/aktualnosci,niewidzialne-degustacje,6
http://www.kobiecareaktywacja.pl/rozejrzyj-sie/dzieje-sie/743-pierwsza-niewidzialna-degustacja
http://weekend.pb.pl/3569562,62361,posmakuj-wina-jak-niewidomi
http://hanki-pisanki.blogspot.com/2014/02/degustowaam-bez-wechu-smaku-i-wzroku.html
http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-warszawa/areszt-sledczy-warszawa—sluzewiec/news,21351,niewyobrazalne-niewidzialne.html
http://winicjatywa.pl/Spotkania/rusza-niewidzialna-degustacja/#
http://kukbuk.com.pl/gotuje-sie/1236,niewidzialna-degustacja-wina
http://www.businesswomanlife.pl/tag/niewidzialna-degustacja/
http://www.slowlifepolska.pl/nr/wydarzenia/niewidzialna_degustacja.html
http://niepelnosprawni.mcps.com.pl/dbviewer/index.php?o=11408
http://weekend.pb.pl/3569562,62361,posmakuj-wina-jak-niewidomi
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/niewidzialna-degustacja-czyli-lekcja-smaku-w-ciemnosciach,2184780,t,id.html
http://dziennikwarszawa.pl/2014/02/22/niewidzialna-wystawa-z-degustacja-win-marka-kondrata/
http://journal.pl/food/146/niewidzialna-degustacja
http://www.mmwarszawa.pl/473630/2014/2/23/niewidzialna-wystawa-z-degustacja-win-marka-kondrata?category=news
https://www.facebook.com/MMWarszawaPL
http://www.marekkondrat.pl/blog/niewidzialna-degustacja-nowa-odslona-niewidzialnej-wystawy
http://www.winokultura.pl/aktualnosci,niewidzialne-degustacje,6
http://www.lifeandmore.pl/pl/0,51,821,niewidzialna_wystawa_i_marek_kondrat.html
http://exclusivemag.pl/niewidzialna-degustacja/
http://www.mapakultury.pl/art,pl,aktualnosci,128830.html
http://www.kobiecareaktywacja.pl/rozejrzyj-sie/dzieje-sie/743-pierwsza-niewidzialna-degustacja
https://www.facebook.com/MagazynKuchnia
http://www.styl.pl/relaks/kultura/news-niewidzialna-degustacja-wina-marka-kondrata,nId,1313721
http://winicjatywa.pl/2014/03/18/niewidzialna-degustacja/
http://zwierciadlo.pl/kuchnia/2014/04/niewidzialna-degustacja-jak-stopklatka-dla-wrazliwosci/

Kontakt dla mediów:

Adriana Kondratowicz – PR Expert
akondratowicz@prexpert.com.pl
tel. + 48 502 33 23 58